Dubai 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Dubai 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en çok tercih edilen şehri Dubai iş ve eğlence dünyasını toplar. Gelişen mimarisi, eğlence hayatı ve iş dünyasındaki yeri ile son dönemlerde Türk vatandaşlarının Dubai vizesi alma sıklığını arttırdı. Dubai vizesi hakkında tüm detaylar yazımızda.

Dubai Vizesi Başvurusu

Dubai vizesi Birleşik Arap Emirlikleri konsolosluklarından alınır. Ancak konsolosluklar pandemi sürecinin de etkisiyle bireysel başvuruları kabul etmemektedir. Dubai vizesi başvurusu vize merkezleri ve yetkili vize acenteleri tarafından yapılır. Vize başvuru merkezi vize almak isteyen kişiye danışmanlık vererek evrakların teslim edilmesiyle randevuyu oluşturur ve istenilen vize türüne göre vizenin alınmasını sağlar. Dubai vizesine hemen başvurmak için dubaikonsoloslugu.gen.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dubai Vize Fiyatları

Dubai vize işlemleri için vize ücretlerinin ödenmesi gerekir. Vize ücretleri ödenmeyen başvurular işleme alınmaz. Dubai vize fiyatları:

 • 30 günlük tek giriş vizesi: 140 dolar
 • 90 günlük tek giriş vizesi: 500 dolar
 • 2 günlük vize: 50 dolar
 • 5 günlük vize: 70 dolar
 • 1 yıllık çok girişli vize: 150 dolar
 • 14 günlük vize: 100 dolar

Gibi giriş süresine göre vize fiyatları değişiklik gösterir. Bu fiyatlara hizmet bedeli dahil değildir. Daha önce hiç vize almadıysanız ve gerekenleri bilmiyorsanız vizenizin çıkabilmesi için evrak ibrazında bulunurken vize merkezinden danışmanlık isteyebilirsiniz. Bu sayede tek seferde vize alma şansınız artar ve işlem süresi kısalır.

Dubai Vize İçin Gerekli Evraklar

Dubai vizesi 2022 evrakları temel ve vize türüne göre eklenen evraklar olarak bilinir. Temel evraklar vize türüne göre değişmeyen ve kesinlikle vize başvurusunda yer alması gerekir. Dubai vizesi evrakları:

 • Pasaport fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Dubai Konsolosluğu’na yazılan vize başvuru dilekçesi
 • Konaklama rezervasyonu

Gerekir. Temel evraklar dışında vize türüne göre de ek olarak istenen belgeler bulunur.

Dubai Vize Türleri

Dubai vize türleri:

 • Dubai ticari vize: Şirket bilgileri, iş verenin Dubai’ye gitme nedenini belirten vize dilekçesi, Dubai firmasıyla yapılacak bir iş anlaşması için şirket tarafından gönderilen davet mektubu istenir.
 • Turist vizesi: Kişinin meslek bilgileri, çalışıyor ise iş yerinden izin aldığı tarihler ve tatilin finansör belgeleri istenir. Kişi emekli veya çalışmıyor ise turist vizesi için ikametgah adresi, geziye sponsor olan kişinin bilgileri ve banka hesap dökümü dosyaya eklenir.
 • Eğitim vizesi: Öğrenci belgesi, öğrenim görmek için gidiliyor ise okula kabul davetiyesi, özel bir kurs için gidiliyorsa dil yeterlilik testi ve eğitim masraflarını karşılayacak kişinin finans bilgileri gerekir.

Dubai Vize Konsolosluk Randevusu

Dubai konsolosluk randevu şahıslara bizzat verilmez. Vize almak isteyen kişiler vize merkezleri aracılığıyla konsolosluk randevusu alır. Vize işlemleri seyahatten 15 gün önce alınması tavsiye edilir. Vize başvuru sonucu ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanırken tatil günleri ve yoğunluk sebebiyle süreç uzayabilir. Başvurulan vize geri çekilemez ve zamanında çıkmayan vizelerden konsolosluk sorumlu değildir. Kolay bize veren ülkelerden biridir ve evrakların eksiksiz ve doğru bilgileri içermesi ile genellikle vize işlemi olumlu sonuçlanır. Vize alırken pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve çok yıpranmış olmaması gerekir. Çok girişli vizeler için birçok boş sayfa istenirken tek girişli vizelerde son iki sayfasının boş olması istenir. Ayrıca seyahatten sonra 6 ay daha pasaportun geçerliliğinin olması gerekir.

S.S.S

Birleşik Arap Emirlikleri Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Birleşik Arap Emirlikleri ülke seyahatleri için vize almak zorunludur.

Dubai turist vizesi süresi ne kadar?

Turist vizesi için en fazla 90 günlük vize verilir.

Dubai’ye transit vize var mı?

Dubai için transit vize alınabilir.







  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Fill out this field
  Fill out this field
  Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

  Menü
  Acil Vize