Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai öğrenci vizesi, dil eğitimleri amacıyla seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrenciler ve Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesi olan yabancı pasaport sahipleri tarafından da tercih edilmekte olan vize türleri arasında yer alır. Dubai sınırları içinde bulunan dil okulu ile anlaşma yapılması durumunda hem eğitimler hem de kültürel değişim amaçları ile öğrenciler vize başvurularında bulunabilirler.

Dubai sınırları içinde Arapça dilinden daha çok İngilizce dili kullanılır. Dil eğitimler için seyahat edecek olan öğrenciler İngilizce dili kullanım oranları sebebiyle tercihlerini de bu ülkeden yana kullanmaktadır.

Dubai Dil Okulu Vizesi

Dubai dil okulu vizeleri, Dubai sınırları içerisinde yer alan dil okulları tarafınca sağlanmakta ve ortalama olarak da 12 haftalık kurslar ile eğitim süreçleri tamamlanmaktadır. Pek çok farklı ülke vatandaşları tarafından dil eğitimleri konusunda sıklıkla tercih edilen Dubai, öğrencilerin kültürel anlamda da gelişmeleri bakımından oldukça uygun bir ortama da sahiptir.

Dubai dil okulu vizelerine sahip olmak için öncelikle eğitim görülecek olan yerlerin öğrencilere sponsor olması şartı da aranır. Bu sayede de Dubai sınırları içinde çalışma izni de alınabilir. Dubai 90 günlük tek girişlik vize sayesinde ülke sınırları içine girişler sağlanmaktadır. Dubai öğrenci oturum izni işlemleri Dubai seyahatlerinden sonra gerçekleştirilir.

Dubai öğrenci vizesi ile Dubai sınırlarında eğitim alabilmek adına öncelikle 90 günlük tek girişlik vize alınması gerekir. Öğrenciler görülecek olan okulların koşullarına bağlı olarak da oturum izinleri 3+3 ya da 6 ay şeklinde verilir. Başvuru işlemleri ise Dubai sınırlarında bulunan öğrencilerin bağlı oldukları okullar tarafından yapılmaktadır.

Dubai Öğrenci Vizesi İçin Gereken Evraklar

-Nüfus cüzdanı fotokopisi

– Pasaportun kimlik bilgilerini gösteren kısmın sureti

– Öğrenci belgeleri (Aslı gibidir ve kaşeli olarak da ibraz edilmesi gerekir)

– Belirtilmiş olan uluslararası uygun bir şekilde biyometrik fotoğraf belgeleri de talep edilmektedir.

Dubai Üniversite Eğitimleri

Dubai üniversite eğitimleri vize sahibi olarak başlatabilmek için de ilk başta ilgili üniversiteler ya da dil okulları ile iletişimlere geçilmesi gerekir. Dubai bağlantılı olan üniversiteler ya da dil okulları sponsorluğu aracılığı ile kayıt işlemleri gerçekleştirilir. Dubai üniversite eğitim ücretleri de bölümden bölüme farklılıklar göstermektedir. Eğitim süreçleri ile beraber çalışma izni de sadece sponsor sahibi olunması durumunda verilmektedir.

Dubai sınırları içinde eğitim görmekte olan öğrencilerin haftalık olarak 20 saat de çalışma izni bulunmaktadır. Üniversite eğitimleri için gerekli belgelerin eğitim sürelerine göre ve okullara göre de değişiklik göstermesinden dolayı konsolosluklar ile görüşülmesi de gerekir. Eğitim amacıyla olan bize başvuru işlemleri aynı sırada profesyonel hizmet sağlayan vize merkezleri aracılığıyla da gerçekleştirilmektedir.    Give a Comment

    Acil Vize