Dubai Ticari Vize

Birleşik Arap Emirliği, Dubai sınırları içerisinde fuar, toplantı, alan araştırması, ticari anlaşma ve iş görüşmeleri gibi ticari sebepler ile seyahat gerçekleştirecek olan Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaportlara sahip olan kişilerin Dubai ticari vize sahibi olması gerekir. Ticari amaçlar yönünde Dubai sınırları içine seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu vize zorunluluklarından muaf tutulurlar. Dubai vize muafiyeti de 180 gün içinde 90 gün ikamet gününü aşmayan seyahatler için geçerli olmaktadır.

Dubai seyahatleri ticari amaçlar yönünde gerçekleştirilecek Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olan kişilerin seyahat planlarına göre kısa vadeli Dubai ticari vizeleri ya da uzun vadeli Dubai ticari vizeleri başvurularında bulunabilmektedirler. Bu bahsettiğimiz her 2 vize çeşidi de tek giriş ve çoklu giriş hakkı doğrultusunda da verilmektedir. Bu vize türü başvuru onay tarihlerinden itibaren 58 gün geçerli sayılacaktır. Belirtilen süreler içerisinde Dubai sınırlarına giriş yapılmadığı takdirde vizeler geçersiz sayılmaktadır.

Dubai Ticari Vize İşlemleri

Dubai ticari vize işlemleri online bir şekilde gerçekleştirilir. Dubai online vize başvurusu aşamalarında sizlerden talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde ibraz etmeniz gerekmektedir. Dubai seyahatleri için başvuru yapılmakta olan tüm vizeler turistik vize şeklinde ifade edilir. Başvuruların değerlendirmeleri seyahat amaçlarına göre de değişiklik gösterdiğinden dolayı Dubai ticari vize ayrı bir kategori de değerlendirilir. Seyahat sürelerine göre ticari vize türleri uzun süreli ve kısa süreli olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Dubai Ticari Vize Kısa Süreli

Kısa süreli olan Dubai ticari vize aşamalarında başvuruda bulunan kişilerin seyahat sıklıklarına ilişkin talepleri doğrultusunda tek giriş ya da çoklu giriş hakkı doğrultularında vize sahipleri olmaktadırlar. Kısa süreli olan ticari vize Dubai sınırları içinde 30 gün ikamet hakkı da sunmaktadır. Kısa süreli vize dahilinde seyahat süreleri 28 gün ile sınırlı tutulmaktadır. Belirtilmiş olan seyahat sürelerinin aşılması durumunda Birleşik Arap Emirliği tarafından para cezası yaptırımları da uygulanmaktadır.

Dubai Ticari Vize Uzun Süreli

Uzun süreli Dubai ticari vize başvurularında başvuru da bulunan kişiler seyahat planı ve sıklıklarına ilişkin talepleri doğrultusunda tek giriş ya da çoklu giriş hakkı doğrultularında vize sahibi olabilirler. Uzun süreli ticari amaçlı Dubai vizesi ile Dubai sınırları içerisinde 90 gün ikamet etme hakkı da verilmektedir. Belirtilmiş olan ikamet sürelerinin aşılması durumunda Birleşik Arap Emirlikleri tarafından para cezası yaptırımları da uygulanmaktadır.

Dubai Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar

Dubai ticari vize başvuru işlemleri online bir şekilde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir. Dubai e vize başvuru aşamalarında talep edilmekte olan gereken evrakların eksiksiz bir şekilde taratılıp Birleşik Arap Emirliği e vize sistemlerine yüklenmesi gerekmektedir. Bu online olan işlemlerin doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi durumunda Dubai ticari vize işlemlerinin başladığı kabul edilmektedir.

Dubai ticari vize başvuru aşamalarında talep edilmekte olan evraklar aşağıdaki gibidir;

-Renkli bir şekilde taranmış Nüfus Cüzdanı suretleri

– Renkli bir şekilde taranmış Pasaport suretleri

– Başvuru esnasında ödenmiş olan vize ücretlerine ait dekontlar

– Yabancı pasaport sahipleri için de renkli bir şekilde taranmış Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesi

Dubai ticari vizesi için gereken evraklar bu şekilde olmaktadır. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde teslim ettiğiniz takdirde başvurularınız işleme alınacaktır.

Dubai Ticari Vize Nasıl Alınır?

Dubai ticari vizesi e vize özelliği taşır. Ticari vize başvurularında bulunacak olan kişilerin gereken evrakları taratılmış bir şekilde Birleşik Arap Emirlikleri e vize sistemlerine yüklemesi gerekir. Başvuru aşamalarında başvuru yapan kişilerin e-posta adresinin de sisteme tanıtılması gerekmektedir. Bu online işlemlerin doğru ve eksiksiz bir şekilde yapıldığı takdirde Dubai ticari vizesi işlemleri de başlamış olacaktır. Dubai ticari vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğundan kabul edilmemektedir. Başvuru işlemlerinin konsolosluğa bağlı olan Göçmenlik Ofisi ya da Göçmenlik Ofisleri tarafından yetki verilmiş olan vize başvuru merkezleri ile turizm veya seyahat acentalarına yapılma gerekir.

Dubai Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Dubai ticari vizelerine dair başvuru işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafınca ortalama olarak yaklaşık 72 saat içinde sonuçlandırılır. Başvuru işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu yoğunluklarına veya resmi tatil günlerine denk gelmesinde ya da değerlendirme aşamalarında ek evrak istenilmesi gibi durumlarda ortalama olan zamandan daha uzun bir sürede de sonuçlanabilir. Başvuru aşamalarında seyahat planları ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak için resmi tatillerin göz önünde bulundurulması gerekir. Bunun yanında talep edilen evrakların da eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi de büyük öneme sahiptir.

Ticaret Amaçlı Seyahatler İçin Yeşil Pasaport Dubai Vize Şartı Bulunmakta Mıdır?

Ticari amaçlar ile Dubai’ye seyahat gerçekleştirmek isteyenlerin Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri ile Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 180 gün içinde 90 gün ikamet etme hakkı verilir. Bu süreyi aşmayan seyahatler için vize zorunluluğundan da muaf tutulurlar.  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Fill out this field
  Fill out this field
  Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

  Menü
  Acil Vize