Dubai Vize İstiyor mu?

Bordo pasaport sahibi umumi kişilerin, gerçekleştirecekleri seyahatler öncesinde mutlaka Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Dubai vize istiyor mu sorusunun en net ve kısa cevabı olarak bunu söyleyebiliriz. Eğer bir hizmette görevli ve Gri pasaport sahibiyseniz ya da Diplomatik bir insansanız yani Siyah pasaporta sahipseniz 180 günlük vize alabiliyorsunuz. Ancak bununda sadece 90 gününü kullanabilirsiniz. Bir de yeşil pasaport sahibi hususi vatandaşlar bulunuyor. Bu tür pasaporta sahip vatandaşlarda tıpkı Gri ve Siyah pasaporttaki gibi özelliklere sahip oluyorlar. Dolayısıyla bu pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek bulunmuyor.

Dubai Transit Vize Ücreti

Dubai transit vize ücreti bilgisini vermeden önce böyle bir vize türü var mı ona bakalım. Sadece 48 saat ve 96 saatlik transit vize alınabilmektedir. 48 saatlik transit vize başvurusu için 3 ayaklı uçak biletinin tüm detayları paylaşılmalıdır. Diğer vize türü olan 96 saatlikte ise böyle bir zorunluluk bulunmuyor. Bu vizelerin ortalama çıkış süresi yine 2 günü bulmaktadır. Ayrıca 96 saatlik transit vize sadece transit gidişler için değil 96 saatten az kalınacak Dubai ziyaretleri içinde alınabilir.

Dubai Vize Ücreti 2020

Dubai vize ücreti 2020 yılında yapılan değişiklikler ile artış gösterdi. Seyahat süresine göre farklılık gösteren bu vizeler net fiyat politikası uygulanır. Çünkü buradan gelen paralar tamamen ilgili ülkenin konsolosluğuna aktarılmaktadır. Buna göre 30 günlük tek girişli vize başvurusunun bedeli 125 dolar iken yine 30 günlük ama çok girişli vize türü için ise bu fiyat 225 dolar olmaktadır. Bu fiyat her türlü verginin de dahil edildiğinden dolayı size ekstradan sürpriz bir ödeme çıkmayacaktır. Eğer oturum izni ya da çalışma izni gibi nedenlerle Dubai’ye gidiyorsanız, 90 günlük tek girişli vize başvurusu yapmanız gerekir. Diğer tüm işlemler Dubai’den yapılıyor.

Dubai Vize Evrakları Nelerdir?

Dubai vize evrakları kişinin sosyal durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Hepsinin ortak olarak hazırlamakla mükellef olduğu evrakların başında vize başvuru formu, Emirates rezervasyon numarası, renkli pasaport fotokopisi, 2 adet biyometrik fotoğraf, başvuru yapanın ismine kayıtlı herhangi bir fatura gelmektedir. Bunların dışında sosyal duruma göre istenen evraklar ise şu şekildedir. İşverenler için gidiş tarihini ve sebebini belirten şirket yazısı, çalışanlar için şirket yazısı ile birlikte SSK işe giriş bildirgesi, öğrenciler için ise öğrenim gördüğü okuldan öğrenci olduğunu kanıtlayan bir belge gerekmektedir.

Dubai 96 Saat Vizesi Nedir Ücreti Ne Kadardır?

Dubai 96 saat vizesi gerek transit geçişler gerekse de bu belirlenen süre içerisinde Dubai seyahatlerinde kullanılan bir vize türüdür. Dubai 96 saat vize ücreti 79 dolardır. Tek girişli bir vizedir ve 24 saat ile 48 saat arasında sonuçlanmaktadır. Onay verildikten sonraki 30 gün içerisinde dilediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz. Bu vize ile birlikte Birleşik Arap Emirlikleri topraklarında 96 saat boyunca durabilirsiniz.

Dubai Vize Acenteleri

Dubai vize acenteleri sayesinde bu meşakkatli olan ya da size yabancı olabilecek işlemlerle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. İlgili ve yetkili acentelerin internet sitesinden online başvuru yaparak işlemleri başlatıyorsunuz. Gerekli evrakları tamamladıktan sonra danışmana vermek üzere firmanın ofisine gidiyorsunuz. Sonraki tüm süreci onlar takip ediyor ve işlem tamamlandığında size bilgi veriyorlar.

Dubai Vizesi İçin İstenen Belgeler?

Dubai vizesi için istenen belgeler diğer ülkenin vizeleri için istenen evrakların neredeyse yarısı kadar azdır. Bu yönden oldukça dikkat çeken ve kolaylıkları nedeniyle turistleri kendisine çekmeyi başaran Dubai hükümeti, ayrıca vizeyi de çok kısa sürede çıkartarak gereksiz zaman kayıplarının önüne geçiyor. Pasaportun vize tarihinden sonra 3 ay daha aktif olmasına dikkat ediniz. Standart olan fotoğraf, uçak bileti ve otel rezervasyon bilgileri ve başvuru formu ile birlikte işlemlerini başlatabilirler. Eğer turistik amacın dışında bir seyahat gerçekleşecekse o zaman da kişinin gitme sebebine göre birkaç evrak daha istenebiliyor.

Dubai Hızlı Vize Nedir?

Express vize de denen bu vize türü çok ekstrem durumlarda başvurulan bir vizedir. Ancak Dubai Express vize uygulaması bulunmamaktadır. Çünkü vize başvuruları genellikle üç gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Yetkili acenteler sayesinde bu süreç oldukça hızlı işlemektedir. Hatta başvuru yoğunluğu olmayan zamanlarda bu süre 24 saate kadar düşmektedir. Ancak tatil dönemleri, sömestr tatilleri, fuar dönemleri gibi zamanlarda da süreç 1 haftaya kadar çıkmaktadır. Bu nedenle her ihtimale karşı vize başvuru işlemini 1 hafta öncesinde başlatmak en mantıklısı olarak görülüyor.

Dubai Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Dubai vizesi ile hangi ülkelere gidilir sorusu hep merak konusu olmuştur. Çünkü Avrupa Birliği ya da Amerikan vizeleri gibi çok bilindik vize türlerinin dışında kalır. Dubai vizesi de kendi içinde bazı ülkeleri kapsamaktadır. Birleşik Arap Emirliklerine ait yedi emirlikte kullanılabilir. Turistik amaçlı olarak 58 güne kadar vize alınabiliyor ve bunun sadece 29 günü seyahat amaçlı kullanılabiliyor. Dubai vizesi ile Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan Ajman, Fujairah, Abu Dabi, Dubai, Ras al Khaimah, Saharjah, Umm al Qalwain emirliklerinin tamamında serbestçe dolaşabilirler.

Dubai Çoklu Giriş Vizesi Nedir?

Dubai çoklu giriş vizesi oldukça kullanışlı ancak fiyat bakımından diğer vizelere oranla pahalı olan bir vize türüdür. Bu vizede diyelim ki 90 gün çok girişli vize başvurusu yaptınız ve işleminiz onaylandı. Bu 90 gün süre içerisinde istediğiniz kadar ve istediğiniz zaman ülkeye giriş çıkış yapabilirsiniz. Diğer tekli girişlerde böyle bir imkanınız olmuyor. Sadece giriş yapıyorsunuz ve çıktığınız andan itibaren vizeniz bitmiş oluyor bir daha giriş yapamıyorsunuz.

Dubai e-vize Nedir?

Dubai e-vize internet üzerinden yapılan Dubai vize başvurusu olarak tanımlanabilir. Dubai vize ücretlerinde geçen rakamların tamamı e-vize olarak da geçerlidir. Yani ekstradan bir farklılık söz konusu değildir. Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye’den gidecek olan vatandaşlara e-vize için kolaylık sağlamaktadır. Dubai vize ücretleri transit geçişler hariç 96 saatlik vizeler ile başlamaktadır ve 59 dolar bir ücreti vardır. 90 günlük çok girişli vizeler ise en pahalı olan vize türü olarak karşımıza çıkarken bunun bedeli de 580 dolardır. Tüm bu bedellere ek olarak acenteler 20 dolar hizmet bedeli faturası keserler. Diğer tüm bedeller konsolosluğa aktarılırken sadece bu ücreti kendilerine almaktalardır.

Abu Dhabi Vize Nasıl Alınır?

Abu Dhabi vize oldukça sık merak edilen konuların başında gelmektedir. Çünkü muhteşem mimarisi, havası, denizi derken giden insanların kendilerini cennette hayal ettikleri çok güzel bir bölgedir. Bu yüzden her vatandaşın orada birkaç zaman geçirme hayali her zaman olmuştur. Abu Dhabi vizesi adı altında bir vize türü bulunmuyor. Buranın bağlı olduğu Dubai ülkesine alınacak vize ile Abu Dhabi’nin de içinde olduğu 7 birleşik emirlikte ziyaretler gerçekleştirilebilir.

Dubai Vize Yeşil Pasaport

Dubai vize yeşil pasaport sahipleri için oldukça kolay çıkmaktadır. Bordo pasaportlara göre çok daha etkin bir pasaport türü olan yeşil pasaportlarda konsolosluğa harç bedeli gibi ücretler yatırmıyorsunuz. Bu da ister istemez herkesin yeşil pasaport sahibi olma isteğini arttırıyor  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Fill out this field
  Fill out this field
  Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

  Menü
  Acil Vize