Dubai Vizesi 2022

Dubai, gösterişli yapıları, mimarisi ve zenginliği ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında en çok ön plana çıkan devlettir. Bu devlete olan turistik seyahatler her geçen yıl artış göstermektedir. Müslüman bir ülke olan Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının da hem seyahat amacına hem de giriş- çıkış durumuna uygun bir vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Dubai vizesi 2022 yılı için müracaatta bulunacak olan kişilerin öncelikle uzun süreli ya da kısa süreli, tek ya da çok girişli olarak verilen vize türlerinden birini seçmesi ve bunun için talep edilen vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir.

Dubai vizesi 2022 yılı müracaatında bulunacak olan kişiler için başvuruların yalnızca online olarak Birleşik Arap Emirlikleri ( BAE ) Göçmen Dairesine yapıldığını söyleyebiliriz.

Dubai Vizesi 2022 yılı müracaatına dair merak edilen tüm konular ve vize işlemleri aşağıdaki alt başlıklar içerisinde verilmiştir.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Dubai vizesi 2022 yılında en çok merak edilen konuların başında vize işlemleri gelmektedir. Dubai vizesi gerekli evraklar 2022 yılı için geçerli olan belgeler ise bu konuda öne çıkan şartlar arasındadır.

Dubai vizesi nasıl alınır sorusuna cevap olarak öncelikle başvurulmak istenen vize türü için gerekli olan evrak listesinin online olarak yukarıda belirtilen BAE Göçmen Dairesi web sayfasına taratılarak yüklenmesi gerekmektedir. Online vize yani e- vize işlemleri, bu bağlamda diğer vize başvuru işlemlerine göre daha pratik olarak kabul edilmektedir.

Dubai vizesi 2022 yılı için müracaat ücreti de yine site üzerinden kredi kartı ile ödenebilmektedir.

Dubai Vizesi Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Dubai aile birleşimi vizesi; Dubai vatandaşı olan 1. Dereceden aile üyelerinin yanında ikamet etmek için alınması gereken uzun süreli bir vize türüdür. Bu vize ile ülke sınırları içerisinde ikamet izni alarak aile üyelerinizin yanında kalabilirsiniz. Evlilik durumu ya da eş nedeni ile aile birleşimi vizesi alacak kişilere, bu vizenin yalnızca eş adayı ile evlilik durumu gerçekleşecekse ya da hali hazırda evlilik gerçekleşmiş ise alınabileceğini söyleyebiliriz. Bu ülkede yaşayan partnerin yanında ikamet edebilmek için aile birleşimi vizesi alamazsınız.

Dubai vizesi aile birleşimi gerekli evraklar listesi diğer ülkelerin vize başvuruları değerlendirildiğinde oldukça sadedir. Bu belgeler aşağıdaki maddeler içerisinde yer almaktadır:

 • Nüfus kağıdı fotokopisi
 • Pasaport
 • Tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği
 • 2 adet vesikalık ya da 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Vize başvurusunda bulunacak olan eş adayı ya da eş için A1 seviyesinde alınmış Arapça dil sertifikası
 • Evlilik cüzdanı ya da evlilik belgesi
 • Dubai’de yaşayan eş ya da eş adayının doğum belgesi

Dubai Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai çalışma vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle bu ülke sınırları içerisine giriş yapıp çalışma izni ve ikamet izni almaları gerekmektedir. Bu izinler olmadığı sürece çalışma vizesi için başvuruda bulunulamamaktadır. Ayrıca kişilerin Dubai’de bulunan bir kurum tarafında da işe alınmış olmaları gerekmektedir.

Dubai çalışma vizesi başvurusu da diğer tüm Dubai vize müracaatları gibi online olarak e- vize uygulaması ile yapılabildiği için talep edilen evraklar da az sayıdadır.

Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar listesi aşağıdaki maddeler içerisinde verilmiştir:

 • 10 yıldan eski olmayan ve seyahat boyunca geçerliliği olacak bir pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • Çalışma İzni
 • 1 tane renkli olarak çektirilmiş biyometrik fotoğraf

Dubai Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai vizesi 2022 yılında en çok alınan vizelerden bir tanesi eğitim yani öğrenci vizesidir. Bu ülkede bulunan eğitim kurumlarında dil eğitimi almak ya da lisans- lisansüstü gibi uzun süreli eğitimleri tamamlamak için Dubai öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Dubai öğrenci vizesi katılım gerçekleştirilen eğitim programının süresine göre uzun süreli ya da kısa süreli olarak verilmektedir.

Dubai öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde sizlerden talep edilen belgeler aşağıda yer almaktadır.

 • Pasaport
 • Kimlik kartının fotokopisi
 • Kaşeli ve imzalı usule uygun olarak alınmış öğrenci belgesi
 • Renkli biyometrik ya da vesikalık fotoğraf

Dubai öğrenci vizesi başvuruları da e- vize uygulaması üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Dubai Vizesi Ücreti 2022

Dubai vizesi ücreti 2022  yılı için müracaatta bulunacak kişiler tarafında merak edilen konular arasında yer almaktadır. Dubai vizesi alacak olan kişiler için vize ücretlerinin başvurulan vizenin türü, süresi ya da giriş durumuna göre farklılık gösterdiğini söyleyelim.

Bu bağlamda Dubai vizesi 2022 yılı harç bedelleri aşağıda verilmiştir:

 • Dubai 48 saatlik vize: 3 Dolar
 • Dubai 96 saatlik vize: 10 Dolar
 • Kısa süreli ve tek girişli turistik vize ( 30 günlük ): 90 Dolar
 • Kısa süreli ve çok girişli turistik vize ( 30 günlük ): 175 Dolar
 • Uzun süreli ve tek girişli turistik vize ( 90 günlükk ): 190 Dolar
 • Uzun süreli ve çok girişli turistik vize ( 90 günlü ): 460 Dolar

Dubai Vizesi Aile Birleşimi Vizesi 2022

Dubai vizesi aile birleşimi vizesi 2022 yılı müracaatlarının online olarak e- vize uygulaması ile gerçekleştirildiğini söylemiştik. Bu vizenin müracaat işlemleri kolay olsa da vize sonuçlarının açıklanması bir miktar geç sürebilmektedir. Aile birleşimi vizesi için geçerli olan vize müracaat sonuçlarının açıklanması yaklaşık olarak 1- 3 aylık bir sürece tekabül edebilmektedir.

Dubai vizesi 2022 yılı aile birleşimi vizesi ile birlikte ikamet alınması gerektiğini bir kez daha belirtelim.

Dubai Çalışma Vizesi 2022

Dubai çalışma vizesi 2022 yılı müracaatı yapacak olan kişilerin öncelikle işe kabul edilmesi ve beraberinde vize almadan önce çalışma izni almaları gerekmektedir. Bu konuda çalışma vizesi alacak olan kişilere 90 günlük turistik vize alınması tavsiye edilmektedir. Çünkü çalışma izninin müracaat açıklanma süresi bazen 30 günü aşmaktadır. Bu gibi konularda mağduriyet yaşanmaması adına bu hususlara dikkat edilmesi önemlidir.

Dubai Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Dubai eğitim & erasmus vizesi 2022 yılında en çok tercih edilen vizeler arasında yer almaktadır. Bu ülkeyi merak eden öğrencilerin erasmus ya da diğer programlar aracılığı ile sık sık Dubai’yi tercih ettikleri görülmektedir. Dubai öğrenci vizesi yani Dubai vizesi 2022 yılı müracaatları hakkında daha detaylı bilgiler almak isteyen kişilere vize danışmanlık firmaları ile iletişime geçmeleri önerilmektedir. Ayrıca bu firmalardan alınacak olan hizmetler, vize onayı alma ihtimalini de yükseltecektir.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır için tıklayınız; https://www.eraytur.com/dubai-vize-basvurusu-2/

Dubai Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai öğrenci vizesi müracaatında bulunan kişiler için vize başvuru sonuçlarının açıklanması için 7- 15 iş günün geçeceğini söyleyebiliriz.

Dubai Aile Birleşimi Vizesi Ret Geldi, Ne Yapabilirim?

Vize reddi durumlarında itiraz dilekçesi yazarak karara itiraz edebilmeniz mümkündür. Ancak bu durum gerçekleştiğinde yatırmış olduğunuz harç bedeli sizlere iade edilmeyecektir.

Dubai Yeşil Pasaporta Vize İstiyor mu?

Eğer kısa süreli turistik vize alacaksanız o zaman bu husus dahilinde vize almanıza gerek yoktur. Ancak uzun süreli vize türleri ve süreleri için turistik vize de olsa yeşil pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir.  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Fill out this field
  Fill out this field
  Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

  Menü
  Acil Vize