Dubai Vizesi Güncel Vize Şartları 1 – Turkiyeden Vize Isteyen Ulkeler

Dubai Vizesi Güncel Vize Şartları

Dubai vizesi 2022 yılı başvuruları yapılırken her zaman sürecin çok erken bir biçimde sonlandırılması mümkündür. Dubai Türk vatandaşlarına vize uygularken, sürecin sorunsuz şekilde tamamlanması, toplanacak bazı evraklar sayesinde kolaydır. Birkaç günlük zaman dilimi içerisinde talep etmiş olduğunuz vizenin sahibi olabilirsiniz.

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Dubai vizesi gerekli evraklar 2022 kategorisinde şu dokümanlar söz konusudur;

 • Online şekilde işlem yapacak olan vatandaşların pasaportlarının ilgili kısmının görüntüsünü almaları, bunun ardından hemen sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
 • Her vize başvurusunda olduğu gibi biyometrik resim de Dubai vizesi 2022 yılı sürecinde olması gereken evrakların içinde öne çıkar.
 • Bunun yanı sıra bu ülkede kalınacak olan otelin rezervasyon belgelerini de sunmak lazım.
 • Aynı zamanda sizden istenecek bir diğer evrak ise uçuş bilgileridir.
 • Dubai vizesi 2022 başvurusunu yapacak Türklerin kimlik kartlarının suretini sisteme yüklemeleri esastır.

Dubai Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Dubai aile birleşimi gerekli evraklar şunlardan oluşur;

 • Pasaport istenen bir evrak olarak dikkat çeker. Bunun geçerlilik süresi konusunda 3 ay ibaresi karşımıza çıkar.
 • Bunun yanı sıra Arapça bilmeden, Dubai vizesi 2022 yılı başvurularının tamamlanması söz konusu değildir. Kurs ya da bu konuda uzman olan bir dil okulu üzerinden gerekli olan eğitim alınmalıdır. Bunun yanı sıra başarılı olduğunuzu size sunulacak bir sertifika üzerinden kanıtlamanız gerekmekte.
 • Tüm bunların yanı sıra bir zorunluluk olarak karşımıza çıkan uluslararası geçerliliği konusunda sorun olmayan evlenme kayıt örneği de konsolosluk tarafından istenilen belgelerin içinde bulunur.
 • Doğum kayıt örneği ilgili sürecin en temel parçalarından birisidir. İki tarafın da bunu başarılı bir biçimde alması, ardından konsolosluğa vermesi önem arz eder.
 • Doğum belgesi olmadan vize alımı kesinlikle söz konusu değildir. Bu evrak, Dubai vatandaşı olan kişiden istenir. Ülke sınırları içinde doğmuş olduğunu kanıtlaması esastır.
 • Tam vukuatlı olması kaydıyla bir nüfus kayıt örneği istenmektedir. Özellikle gelişmiş olan sistem sayesinde bunun talep edilmesi elektronik yapı sayesinde basittir.

Dubai Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai için vize gerekiyor mu: Vize olmadan Dubai’ye giriş yapmak hiçbir şekilde söz konusu değildir. Bu durum çalışmak ve burada yaşamak isteyen Türk vatandaşları için de geçerlidir. Dubai çalışma vizesi gerekli evraklar şunlardan oluşmaktadır;

 • Diğer birçok ülkeden farklı olarak işlemlerde online bir sistem öne çıkmasından dolayı kesinlikle zamandan tasarruf etmiş olursunuz.
 • Sahip olduğunuz pasaportun tüm ayrıntılarını işte bu elektronik ortam üzerinden paylaşmanız lazım.
 • Bunun yanı sıra Dubai vizesi 2022 yılı başvurularında ilgili pasaportun suretinin de talep edildiğini hiçbir zaman unutmamak gerekmekte.
 • Biyometrik resim ise vize alımı sürecinde her zaman var olan zorunlu bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Bunun sayısı ise sadece 2 olarak belirtilmiş.
 • Dubai sınırları içinde çalışacağınız firmanın birden çok bilgisi sunulur. Hangi sektörde olduğu, açık adresi, ne üzerine çalıştığı, yapısı bunların içinde yer alır.
 • Dikkat çeken bir diğer nokta ise işletmenin lisansıdır. Eğer bu söz konusu değilse, anlaşma yapmış olsanız bile ülke size vize vermeyecektir.

Dubai Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Dubai son yıllarda oldukça iyi üniversiteler açarak dünyanın farklı yerlerinden öğrenci kabul ediyor. Dubai öğrenci vizesi gerekli evraklar toplandığı zaman başvuru işlemleri tek bir sorun olmadan tamamlanır. Bu dokümanlar ise şöyledir;

 • Tüm istenen belgelerin Arapça tercümesiyle beraber sunulması, bunun altında resmi bir mührün olması gerekmekte. Arapça olmaması halinde daha en başından süreçte sıkıntı yaşamış olursunuz.
 • Bunun yanı sıra geçerliliği bulunan, 10 yıldan eski olmayan pasaport da her daim sizden istenmektedir.
 • Sağlık raporu talep edilir. Ancak bu Türkiye’den alınmaz. Kesinlikle Dubai sınırları içinde yer alan, aynı zamanda hükümet tarafından bu konuda yetkilendirilmiş bir sağlık kurumundan ilgili sağlık raporunun edinilmesi şarttır.
 • Bunun yanı sıra sağlık poliçesi edinildikten sonra bunun konsolosluğa verilmesi gerekmekte.
 • Hangi eğitim kurumunda öğrenim görülecekse bunun üzerinden alınmış olan bir kabul kaydının bulunması lazım.
 • Pasaportun 4 adet olacak şekilde fotokopisi istenmektedir.
 • Nerede konaklayacağınız mühimdir. Bunun tüm detaylarının paylaşılmasının ardından öğrenci vizesi için gerekli şartlar da sağlanmış olur.

Dubai vizesi 2022 yılı başvurusu bu sayede sona erer.

Dubai Vizesi Ücreti 2022

Dubai vize ücreti ne kadar: Dubai vizesi ücreti 2022 başvurularında kesinlikle ödenmek zorunda olan bir meblağ şeklinde karşımıza çıkar. Dubai vizesi 2022 yılı başvurularında ödenmesi gereken ücret 147 dolar belirlenmiştir. Çok girişlerde ise bu meblağ farklılaşır ve 393 dolar olarak kabul edilir. TL  de kabul görmektedir.

Dubai Vizesi Aile Birleşimi 2022

Dubai vizesi nasıl alınır: Vize alım işlemleri son derece kolaydık. Turistik olanlar her daim internet üzerinden yapılan başvurunun ardından elde edilir. Bunun yanı sıra diğer kategorilerde gerek aracı kurumların gerekse konsolosluğun tercih edilmesi noktasında bir sorun yoktur.

Dubai aile birleşimi 2022 yılı başvurularında belge tamamlamak esastır. Burada ikamet eden bir kişi ile evlenmiş olan Türk vatandaşlarının bu izni alarak oraya gitmeleri konusunda hiçbir sorun yoktur. Dubai vizesi 2022 senesi başvuruları tamamlanması aşamasında, evrakların eksik olmamasına dikkat edilir. Süreç ise en çok 5 ay içinde biter. Böylelikle sizin için alınması şart ilgili izni edinmiş olursunuz.

Dubai Çalışma Vizesi 2022

Dubai çalışma vizesi 2022 senesinde kurallar eşliğinde alınabilir. 90 günden daha uzun süreli olmasından dolayı mutlaka belli koşullara ek olarak istenen tüm evrakların tamamlanması da gerekmekte. Dubai vizesi 2022 yılı sürecinde dikkat çeken en önemli nokta ise burada çalışacağınız işletmenin lisanslı olmasıdır. Vergi ve diğer konularda hükümet ile sorun yaşamış olan firmalarda çalışmanız söz konusu değildir. İlgili yerden alınacak olan iş sözleşmesi ve davetiye her daim sürecin daha kısa sürede sonlandırılması, vizenin çıkması anlamına gelir.

Dubai Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Dubai eğitim & Erasmus vizesi 2022 alarak, belli bir süre boyunca ilgili ülkede eğitim görebilirsiniz.  Söz konusu olan vize Erasmus olduğunda bunun çıkarılması oldukça basittir. Bu  noktada Türkiye’de eğitim görülen okulun bu özel program içinde olması lazım. Aynı zamanda başvuruların iki ayağı vardır. İlkini Türkiye’den tamamlamanız şarttır. Bu sayede size hibe sağlanır. İkinci aşamada ise Dubai vizesi 2022 yılı süreci karşınıza çıkar. Gidilecek okula Türkiye’deki üniversiteden edinilmiş olan özel yazının sunulması yeterlidir. Bunun haricinde standart pasaport ve vize evraklarını da kesinlikle unutmamak mühimdir.

Dubai Vizesi 2022 yılı başvuru sürecinde hangi sistem kullanılır?
Dubai Vizesi e vize şeklinde tanımlanmış hem başarılı hem de hızlı olan sistem üzerinden alınmaktadır.
Dubai Vizesi türleri nelerdir?
Dubai Vizesi denildiği zaman; eğitim, turistik, aile birleşimi ve çalışma olarak tanımlanmış kategoriler karşımıza çıkar.
Dubai Vizesi ücreti nasıl ödenir?
Dubai Vizesi ücreti online şekilde çok kolay bir biçimde ödenebilmektedir.  Give a Comment

  Acil Vize