Dubai Vizesi

Birleşik Arap Emirliklerinin 7 emirliğinden biri olan Dubai son yılların iddialı ve çok tercih edilen bölgelerden biri konumundadır. Seyahat planlarınızın için Dubai ‘de varsa o takdirde Dubai vizesi almak için neler yapmanız gerektiğini iyi bilmelisiniz. Dubai’de tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi vize prosedürlerine sahiptir. Dubai’ye ziyaretçi sayısı çok olduğu için vize işlemlerinde diğer ülkelerinde olduğu gibi titizlik gösterilmektedir. Başvuruyu adım adım yaparsanız kolaylıkla Dubai için vize alabilirsiniz.

Dubai Emirliği/ Birleşik Arap Emirliği Bordo pasaporta sahip bireyler ile Türkiye’de oturan ancak başka ülke vatandaşı olan bireylerden ziyaretleri öncesi mutlaka Dubai vizesi istemektedir. Dolayısıyla, Bordo (umuma mahsus)  pasaportu olanlar Dubai vizesine başvurmak zorundadırlar. Birçok vize türü olduğu için seyahat öncesinde size uygun olan vizeyi belirleyerek o yönde başvuru yapmalısınız. Başvuru sırasında gereken evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim etmelisiniz. Aksi takdirde başvuru sonrası vizeniz onaylanmaz.

Yeşil (hususi), gri ( hizmet) pasaportu olanlar ise diğer ülkelerde olduğu gibi Dubai vizesi başvurusu yapmadan 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek biçimde Dubai ‘’de kalma olanağına sahiptirler. Bu süreyi aşacak daha uzun süreli seyahat türlerinde ise Dubai vizesi başvurusu doğrudan Dubai’ den yapılması gerekmektedir. Bu durum nedeniyle de uzun süreli vize kategorileri için ilk etapta 90 gün tek girişli vize almak doğru olacaktır. Dubai vizesi online olarak alınan bir vizedir. Pasaporta basılmamaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin antetli kağıdına barkodlu olarak basılır.

Dubai Vizesi Kategorileri

 • Dubai Turistik Vizesi
 • Dubai Ticari Vize
 • Dubai 48 saatlik Transit Vize
 • 96 saatlik Vize
 • 30 günlük Kısa dönem Tek girişli ve çok girişli vize
 • Çok girişli Cruise Vize
 • 14 günlük Servise Vize
 • 90 günlük uzun dönem tek girişli (oturum başvuruları için)
 • 90 günlük uzun dönem çok girişli vize
 • 24 saatten kısa sürede sonuçlanan VIP\Express Vize

Dubai Vizesi Başvuru İşlemleri

Dubai vizesi başvuru işlemleri bilindiği üzere online olarak yapılmaktadır. Bu nedenle pasaport üzerinde bir işlem yapılmamaktadır. Bunun haricinde yapılması gereken diğer işlemler aşağıda sıralanmıştır. Bu işlemleri adım adım eksiksiz bir şekilde yaparak kısa süre içinde Dubai’ye girmek için vize sahibi olabilirsiniz. Belirtilen adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde yapmalısınız. En ufak belge eksikliği veya yanlışlığı başvurunuzda red cevabı almanıza neden olabilir.

 • Pasaportun resimli ve kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın taranmış olması gereklidir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise pasaportun seyahat bitimi itibariyle en fazla 10 yıl önce alınmış olmalıdır. Sayfalarının yırtık olmaması da şarttır. Pasaportların deforme olmuş pasaportlar başvuru sırasında sorun yaratmasa da ülkeye giriş esnasında pasaport kontrolü yapılırken giriş izni verilmeyebilir.
 • Dubai vize başvuru formunda bulunan bütün bilgilerin eksiksiz ve doğru olması şarttır. Aksi takdirde vize talebi olumsuz sonuçlanabilir. Bu nedenle verilen belgeleri titiz bir şekilde doldurulmalı ve teslim edilmelidir.
 • Dubai Vizesi başvurusunda bulunan kişini nüfus cüzdan fotokopisi
 • Vize işlemleri için yatırılan ücret dekontu

Bu işlemlerin bitimi ile birlikte başvurunuz tamamlanmış olur. BAE’nin belirtmiş olduğu sürede vizeyi alabilirsiniz. Dubai’ye giriş yaptıktan sonra verilen seyahat süresini aşmanız durumunda para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Vize süresi aşımlarında BAE, başvuru yapılan seyahat acentesine de para cezası keser. Bu nedenle vize süresi bitenden önce Dubai’den çıkış yapmanız gerekir.

Dubai  Vize İşlemleri

Bu arada Dubai vize başvurusu, başvuru sahibi tarafından bireysel olarak başvuru yapılamaz. Başvuruyu sadece BAE Göçmenlik Ofisi ile anlaşması olan yetkili acenteler tarafından yapılabilmektedir. Bu acenteler aracılığı ile Dubai’ye giriş için vize başvurusu yapabilirsiniz. Bunun dışında başka başvuru merkezleri bulunmamaktadır.

Dubai vize işlemleri online olarak yapıldığından önceden randevu almaya gerek yoktur. Kısa süreli vize almak isteyen ziyaretçiler toplam olarak 30 günlük Dubai’de kalmaya hak kazanırlar.  Bu sürenin bitiminden en az iki gün önce ülkeden ayrılmak durumundadırlar. 30 günlük süreyi aşan ziyaretçiler için uygulanan maddi yaptırım cezası 3.000 dolardır. Bu nedenle vize bitmeden önce ziyaretinizi sonlandırmalısınız.

Alınan vize tek girişli vize ise Dubai’den çıkış yaptıktan sonra vize süreniz henüz dolmamış ise yeni vize almadan ülkeye giriş yapılamamaktadır. Çok girişli vizelerde size durum farklıdır. Bu tür vizede ise vize süreniz dolana kadar ülkeye giriş yapılabilmektedir. Uzun süreli vize ise ülkede 90 gün konaklama hakkı bulunmaktadır.  Vize de çok ya da tekli giriş olarak verilebilir. Ancak Dubai vizesi almış olsanız da sınır girişinde Dubai polisinin ziyaretçiyi ülkeye almama yetkisi bulunmaktadır.

Dubai vizesi başvurusunda bulunan kişilerin de Duba vize koşullarını yerine getirmek durumundadır. Dubai vizesi için vize başvurusunda bulunan bekâr kadınlar anne ve babalarının soyadı bilgilerini vermek durumundadırlar. Dubai vize başvurusu için bölge ayrımı bulunmamaktadır. İstenilen her yerden başvuru yapma olanağınız bulunmaktadır. Ancak vize türüne göre istenen belge farklı olabilir. İstenen belgeleri önceden öğrenmeli ve eksiksiz bir şekilde tamamlayıp teslim etmelisiniz.

Dubai vizesi için istenen evraklar seyahatin amacına göre değişiklik gösterse de genel olarak istenilen evraklar şu şekilde sıralanabilir; Pasaportun resimli sayfasının resimli sayfasının renkli fotokopisi,  pasaport ölçülerine göre çekilmiş 2 tane renkli vesikalık fotoğraf gerekmektedir. Evraklarda kullanılan vesikalık fotoğrafın güncel olması ve arka fonunun beyaz olması şarttır.

Dubai vizesi için kullanılan pasaportun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır. Telefonla çekilen evrak görüntüleri vize başvurusu için kabul edilmez. Dubai’ye gitmek isteyen kişilerin yapacakları seyahatler için davetiye sunmaları gerekmemektedir.

Dubai Vize Başvurularından Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle bilinmesi gereken husus BAE Göçmenlik Ofisi, Cuma, cumartesi ve Pazar günlerinde hizmet vermez. Vize başvurunuz bu günlere denk gelmesi durumunda vize başvurularında işlem süresi doğal olarak uzamaktadır. Dubai için planlamış olduğunun ücretli konaklama ve uçuş rezervasyonlarını, Dubai vizesi onaylandıktan sonra gerçekleştirmeniz yerinde olacaktır.

Onaylanan vizede belirtilen tarihlere BAE giriş yapabilir ve en fazla 30 gün kalma olanağına sahip olursunuz. Tek girişli ziyaretler ister turistik ister ticari olsun kalınabilecek en fazla süre 30 gündür. Dubai vizenizin geçerliliği vizenizin onaylandığı gün baz alınarak 58 gündür. 58 gün içinde yolcu geçerli vizesi ile BAE’ye giriş yapılabilir. Dubai’de kalma süreniz ülkeye giriş yapmış olduğunuz ilk günden itibaren sayılmaya başlanmaktadır.

Dubai vize prosedürlerini eksiksiz ve tam olarak yerine getiren başvuru sahiplerinin vize başvuruları 24-36 saat içinde sonuçlanmaktadır Vize evrak ve belgelerinde eksiklik olması durumunda ya da yabancı uyrukluların vize başvurularının sonuçlanması işlemlerinde bahsedilen süre uzayabilmektedir. BAE olumlu sonuçlanan vizeleri verdikleri barkot numarasıyla BAE Göçmenlik Ofisi’nin antetli kağıdına basılır.

Irak, Suriye, Bangladeş ve Filistin Vatandaşı İseniz

BAE, diplomatik olarak Irak, Suriye, Bangladeş ve Filistin vatandaşlarını tanımamaktadır. Bu nedenle bu ülkelerin vatandaşları BAE ‘ye vize başvurusunda bulunamamaktadır. Başvuru sahibi T.C pasaportuna sahip ancak doğum yeri bu ülkelerden birinde ise başvuru süresi uzayabilir. Üstelik vizenin onaylanmama gibi bir olasılığı da bulunur.  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Fill out this field
  Fill out this field
  Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

  Menü
  Acil Vize