Gerekli Evraklar

Dubai vize, online bir şekilde gerçekleştirilen ve Dubai’yi seyahat etmek isteyen kişiler için verilen bir resmi izin belgesi niteliği taşımaktadır.

Dubai Vizesi

Dubai vizesi, Umuma Mahsus (bordo) pasaportuna sahip olan kişilerin, en az 6 ay daha geçerliliği bulunan mevcut pasaportları ile başvuru yapması gerekmektedir. Ancak ilk adım olarak başvuru sahiplerinin, seyahat nedenini belirleyerek o kategorisi içerisinde başvuru yapması gerekmektedir.

Yapılacak olan Dubai vize başvuruları ise, online bir şekilde Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen İdaresi’nin resmî web sitesi üzerinden yapılması gerekmektedir.

Dubai Vizeli Mi?

Dubai, kişilerin seyahat etmesi adına resmi bir vize onay belgesi talebinde bulunmaktadır. Seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri seyahat kategorisine göre (transit, ticari ve turistik vb.) online bir şekilde başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru gerçekleştirecek olan kişiler başvuru vize harç bedelini ise yine başvuru kategorisine göre online bir şekilde yetkili taraflara tahsil etmek durumundadır. Ayrıca online bir şekilde yapılacak olan vize harç bedelinin dekontunu, e-dosya içerisinde bulundurması gerekmektedir.

Dubai Vizesi Ekşi

Dubai vizesi ekşi yorumlarına göre; oldukça kolay aşamalardan gerçekleşen, talep edilen tüm evrakları online bir şekilde beyan edilmesi gereken bir vize türü olduğu belirtilmiştir. Rezervasyon bilgileri dahil olmak üzere e-vize onaylandıktan sonra başvuru yapan kişilerin uçak ile kolayca ülke sınırları içerisine giriş yapabildikleri belirtilmektedir.

Dubai Vizesi Ne Kadar?

Dubai vize ücreti tek girişli ve çok girişli olmak üzere farklı ücretlere tabi tutulmaktadır. Başvuru sahipleri eğer tek girişli bir vize alacak ise 124 USD, çok girişli bir vize talebinde bulunacak ise 393 USD yatırarak banka dekont bilgilerinin e-dosya içerisinde yetkili makamlara beyan etmesi talep edilmektedir. Ayrıca, başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat nedenine ve tarih aralıklarına göre bu vize ücretleri de değişkenlik gösterebilmektedir.

Dubai Vize Ücreti 2020

Dubai vize ücreti 2020 yılı itibari ile tek girişli olan vize başvuruları için 124 USD, çok girişli yapılacak olan vize başvurularından da 393 USD tahsil etmektedir. Ancak başvuru sahibinin yapacak olduğu seyahat nedenine göre ve bunun yanı sıra sürekli değişkenlik gösteren kur sebebi ile ücretlerde değişkenlikler olabilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen kişi yetkili vize merkez müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek net ve doğru olan ücret bilgisine sahip olabilme hakkına da sahiptir.

Dubai Vize Gerekiyor Mu?

Dubai, seyahat etmek isteyen yabancı vatandaşlardan vize talebinde bulunmaktadır. Ancak, Dubai vizesi tamamen online bir şekilde başvuru kabul etmektedir. Ayrıca kişilerin yapacak olduğu başvurular da direkt olarak Dubai’deki göçmen idaresi tarafından onaya sunulmaktadır. Kısacası başvuru sahibinin yapmış olduğu Dubai vize işleminin onay yetkisi Dubai’de bulunan göç idaresi tarafından karara bağlanmaktadır.

Dubai Vize Fiyatları

Dubai vize fiyatları, 2020 yılı itibari ile tek girişli başvurular için 124 USD ve çok girişli vize başvuruları için de 393 USD talep etmektedir. Ancak sürekli olarak değişen kur sebebi ile ücretlerde ufakta olsa değişkenlikler yaşanabilmektedir.

Dubai Vize Evrakları

Dubai vize evrakları, online bir şekilde kişilerden talep edilmektedir. Kişilerin 2 adet biyometrik fotoğrafları, 6 ay daha geçerliliği mevcut olan pasaportları ve vize ücret dekontu gibi belgeler ile kişiler kolayca online bir şekilde e-vize talebinde bulunabilme hakkına sahiptir.

Dubai Vize Almak

Dubai vize almak, oldukça kolay bir işlemdir. Başvuru sahiplerinin bizzat merkeze gitmesine gerek kalmadan online bir şekilde e-vize başvurusunda bulunabilme hakkına sahiptir. Gerekli talep edilen tüm evrakları ve belgeleri e-dosya içerisinde yetkili idareye beyan ederek vize işlemlerinin başlatabilmektedir.

Menü
Acil Vize