Konsolosluklar

Dubai Vizesi & Dubai Konsolosluğu

Günün birinde, Birleşik Arap Emirliklerini oluşturan 7 önemli emirlikten biri olan Dubai’ye yolunuz düşecek olursa, bu yolculuğa çıkabilmek için vize sahibi olmanız gerekiyor. Dubai vizesi almak için mutlak suretle, Birleşik Arap Emirliği Göçmenlik Bürosu tarafından, dünyanın dört bir yanında yetkilendirilmiş başvuru merkezleri bulunuyor. Bu merkezlerden biri olan firmamız, sizi kısa sürede arzu ettiğiniz Dubai vizesine kavuşturuyor.

Dubai Vize Randevusu Açıldı

Dünyanın dört bir yanından Dubai’ye gidebilmek için başvuru gerçekleştirmek isteyenler adına, Dubai vize randevusu açıldı. Randevu hizmetinden faydalanmak için uzman temsilcilerimiz ile iletişime geçmeniz durumunda, yetkili acentemiz sizler adına hemen başvuru gerçekleştirebiliyor ve vizenizi 24 ile 36 saat aralığında en hızlı şekilde sonuçlandırıyor.

Dubai Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Dubai vizesi tercih edilen vize türüne göre uzun süreli ya da kısa süreli olarak temin edilebiliyor. Arzu etmeniz durumunda 90 gün uzun süreli Dubai vizesi alabilir ya da kısa bir geçiş gereği 48 saatlik Dubai Transit Vizesi edinebilirsiniz.

Dubai Vize Ücretleri Güncellendi

Dünyanın her noktasından milyonlarca turist ve işçi çeken, son yılların gözde tatil beldelerinden biri olan Dubai, aynı zamanda lüksün de yeryüzündeki en önemli sembolü. Dubai’ye gitmek için gün sayan siz değerli müşterilerimiz için Dubai vize ücretleri güncellendi.

Dubai Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Dubai Konsolosluğu vize randevusu vermek yerine, randevusuz sistem ile online olarak çalışıyor. Dubai’ye gitmek isteyen Türk vatandaşları için de bu hizmet online olarak gerçekleştirilebiliyor. Her türlü Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için başvurular online olarak yapılıyor.

Dubai’ye gitmek istiyorsanız, Bordo Pasaport sahibi olmanız yeterli. Gri/Kırmızı ya da Siyah Pasaport sahipleri, Dubai’ye giriş için vizeye ihtiyaç duymuyorlar. Dubai vizesi almak için Bordo Pasaport sahibi olanlar, Birleşik Arap Emirliklerine ait online başvuru merkezinden başvuru yapabileceği gibi bu hizmeti yetkili acenteler sayesinde de gerçekleştirebilirler. Bu noktada tavsiyemiz, herhangi bir hatalı veri girişi sebebi ile gümrük geçişinde sorun yaşamamak ve vize/pasaport kontrol noktalarından geri dönmemek adına, başvurunuzu sizler adına yetkili acentelerin gerçekleştirmesi yönünde.

Dubai Vize Ücreti 2020

Güncellenen Dubai Vize Ücreti 2020 tablosuna göre, Dubai vize almak ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapmak isteyenler, aşağıdaki fiyatlandırma ve vize bağlı bulundukları vize türlerinden yararlanabilecekler;

 • Ekspress Dubai Vizesi – 40 $ (USD)
 • Transit Dubai Vizesi 48 Saatlik – 50 $ (USD)
 • Transit Dubai Vizesi 96 Saatlik – 80 $ (USD)
 • 30 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi – 97 $ (USD)
 • 30 Günlük Çok Girişli Dubai Vizesi – 225 $ (USD)
 • 90 Günlük Tek Girişli Dubai Vizesi –  235 $ (USD)
 • 90 Günlük Çok Girişli Dubai Vizesi –  600 $ (USD)
 • Çok Girişli Cruise Dubai Vizesi – 115 $ (USD)
 • Dubai Ticari Liman Vizesi Çok Girişli 14 Günlük – 115 $ (USD)

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar 2020

Elde etmek istediğiniz Dubai vizesi için öncelikle başvuru esnasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin talep ettiği evrakları tastamam iletebilmeniz gerekiyor. Bu evraklar ile birlikte, yapılacak olan başvuruyu tamamlayabiliyor ve Dubai vize başvurusu işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Söz konusu Dubai vizesi almak için gerekli evraklar 2020 listesi;

 • En az 6 ay geçerli bir Pasaport
 • İki adet biyometrik fotoğraf
 • Kimlik belgesi fotokopisi (Ön ve Arka yüzey)

Olmak üzere, yalnızca üç evraktan oluşuyor.

Dubai Vizesi Ofisi Online Vize Başvurusu

Online başvuru sistemi sayesinde, BAE’ne bağlı olan Dubai vizesi alabilmek için konsolosluğa ait Dubai vize ofisi online vize başvurusu paneline giriş yapılması gerekiyor. Sistemin sorguladığı bilgiler arasında, başvuru gerçekleştirmek üzere pasaport, fotoğraf ve kimlik belgesi taramalarınız yer alıyor.

Başvuru esnasında dikkat edilmesi gereken temel nokta ise hem pasaport hem fotoğraf hem de kimlik belgelerinizin renkli bir tarayıcıdan kaliteli ve yüksek çözünürlüklü olarak taranmış olması. Adınıza yapacağımız başvuru neticesinde belgelerinizi kaliteli bir biçimde eksiksiz olarak bu panel üzerinden giriyor, başvurunuzu tamamlıyor, takibini yapıyor ve en geç 36 saat içerisinde Dubai vizenizi sonuçlandırıyoruz.

Dubai Vize İşlemleri

Adınıza yapacağımız Dubai vize işlemleri esnasında, yılların getirdiği tecrübe, uzmanlık ve güncel mevzuatların takibi prensipleri ile hareket ediyoruz. 48 saatten 90 güne dek her türlü Dubai vize başvurusu işlemlerinizi, titizlik ile %100 doğru olarak gerçekleştiriyoruz. Başvurunun ilk adımı olan iletişimin sağlanması, hemen ardından belge ve evrakların tarafımıza iletilmesi, sonrasında gerçekleştirilen başvuru işleminiz ve son olarak da başvurunuzun sonuçlanmasına dek geçen süreçte, tüm takip işlerinizi sizler adına biz yönetiyoruz.

7/24 ulaşabileceğiniz irtibat bürolarımız ve uzman kadromuz sayesinde, ilgili ekip arkadaşlarımız sizler adına detaylı bir başvuru gerçekleştirirken, sizler huzur içinde bir bekleyiş sürdürebilirsiniz. Yapmış olacağınız Dubai vize başvurusu işlemi gereği, tüm işlemlerinizi en geç 36 saat içerisinde sonuçlandırırken, elde edilen vizenizi, tarafınıza kısa sürede pasaportunuz ile birlikte ulaştırıyoruz.

Dubai Vize Var Mı?

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasındaki gümrük anlaşmaları çerçevesinde, her iki ülke vatandaşları, karşılıklı olarak seyahat etme özgürlüğüne sahipler. ‘’Dubai vize var mı‘’ düşüncesinde olan vatandaşlarımız için hemen belirtelim ki, Bordo pasaport sahibi olan her Türk vatandaşı, Dubai’ye gidebilmek için Dubai vizesi almak durumunda. Gri, siyah ya da yeşil pasaport sahibi olan bireyler ise Dubai vize işlemlerinden muaf bulunuyorlar.

Dubai Vize Başvuru Soruları

 

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Seyahat amacına göre Dubai vizesine başvuruda bulunulabilir. Öncelikle bu seyahat türüne göre evraklar hazırlanmalıdır.Dubai Göçmenlik ofisi ve yetkilileri başvuruları değerlendirir, gerekli gördüğü durumlarda ek belge isteyebilir. Konsoloslukta yaşanan başvuru doluluğu durumunda, vize sonuçlanması uzun sürebilir.

Dubai Vize Başvurusu Şartları Nelerdir?

Dubai vizesi için gerekli evrakların tamamlanması için yetkili acenteler ile görüşmek doğru olacaktır. çok fazla detay istenmiyor gibi gözükse bile, soruşturma aşamasında inceleme yoğun yapılmaktadır. Dubai vizesi e-vize kapsamında bulunur ve pasaporta işlenmez. Elçilik gerekli durumda ek belge talep edebilir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai, Birleşik Arap Emirliklerinde yer almaktadır. Kültürel geziler, ticaret, turizm amaçlarıyla vize başvurusu yapılır. E-vize uygulaması kullanılan ülke içinde Türk vatandaşları 30 günlük tek veya 90 günlük çok girişli vize alınabilir.