Türkiye’den Vize İsteyen Ülkeler 1 – Turkiyeden Vize Isteyen Ulkeler

Türkiye’den Vize İsteyen Ülkeler

Ülkeler arasındaki anlaşmalara göre belirli ülkelere seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize alması zorunlu değildir. Vize muafiyeti uygulamayan ülkelere gitmek için seyahat amacınıza göre vize almanız istenir. Schengen ülkeleri, Avrupa Birliği ülkeleri ve Amerika Türkiye’den vize isteyen ülkeler arasındadır.  

Türk Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Türkiye’den vize isteyen ülkeler olduğu gibi Türk vatandaşları belirli ülkelere seyahat etmek için vize almak zorunda değildir. Türk pasaportu ile seyahat edilecek ülkelere pasaport ve kimlik kartı ile girilebilir. Aynı zamanda sadece kimlik kartı ile gidebileceğiniz ülkeler de vardır.

KKTC, Gürcistan, Ukrayna, Moldova, Azerbaycan, Türk vatandaşlarının kimlik kartı ile giriş yapabileceği ülkelerdir. Bu ülkelerde vizesiz 90 gün kadar konaklama hakkınız vardır. Bu süre içerisinde oturum izni alınmasına izin verilmediği için uzun süre kalmak isteyen kişilerin vize alarak seyahat etmesi zorunludur.

Türk pasaportu kaç ülkeye vizesiz: Türk pasaportu ile 111 ülkeye vizesiz seyahat etme hakkınız vardır. Bu ülkeler; Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brezilya, Güney Kore, Karadağ, Katar, Maldivler, Sırbistan, Suriye, Tayvan, Tunus, Ürdün gibi ülkelerdir. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları 167 ülkeye vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir.  

Türkiye’den Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Türkiye’den vize isteyen ülkeler arasında Schengen ülkeleri, AB ülkeleri ve Amerika gibi ülkeler vardır. Bu ülkelere seyahat etmek için konsolosluklarına müracaat ederek vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Türk vatandaşları, dünyanın tüm ülkelerine vizesiz veya vize alarak gitme hakkına sahiptir.

Ülkeler arasındaki anlaşmalar doğrultusunda Türk vatandaşlarının vize almadan seyahat edebileceği ülkeler vardır. Azerbaycan, Gürcistan ve Ukrayna, Türk vatandaşlarından vize ve pasaport talep etmez. Bu ülkelere kimlik kartı ile giriş yapabilirsiniz.

Arnavutluk, Tunus, Umman, Tayvan, Şili, Peru, Meksika, KKTC, Bahamalar, Bolivya, Brezilya, Ekvador, Fas, Güney Kore gibi ülkelerin yer aldığı 111 ülkeye Türk vatandaşları vize almadan seyahat etme hakkına sahiptir. Türkiye’den hangi ülkelere gidilebilir: Türk vatandaşları, Ermenistan, Hong Kong, İran, Irak, Karadağ, Kolombiya ülkelerine de vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir.

Vizesiz Ülkelerde Kaç Gün Kalınabilir?

Türkiye’den vize isteyen ülkeler olduğu gibi ülkelerin bir kısmına vize almadan seyahat etme hakkınız vardır. Vize muafiyeti, ülkelere göre farklı süreleri kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Kimlik kartı ile gidebileceğiniz Azerbaycan, Gürcistan ve Ukrayna’da vizesiz 90 gün kadar konaklama hakkınız vardır.

Vizesiz ülkelerde kaç gün kalınabilir: vize şartı olmadan seyahat edebileceğiniz ülkelerde, 180 gün içerisinde 90 gün kadar kalabilirsiniz. Bu süre içerisinde oturum izni alınmasına izin verilmez. 90 günden uzun süre kalmak istediğiniz ülkelerin konsolosluklarına müracaat ederek vize başvurusunda bulunmanız zorunludur.   

Japonya Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Türkiye’den vize isteyen ülkeler arasında yer almayan Japonya, vize anlaşmasına göre Türkiye’ye vizesiz gelebilecek ülkeler arasındadır. Japon vatandaşları, 90 gün süreli turistik seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur. Güncel pasaport ve kimlik kartı ile Türkiye’ye vizesiz gelebilecek Japon vatandaşları, 180 gün içinde 90 gün kadar kalma hakkına sahiptir.

Japonya pasaportu kaç ülkeye vizesiz: Japonya vatandaşları 180 ülkeye vizesiz seyahat etme hakkına sahiptir. Japon pasaportu Dünya’da seyahat özgürlüğü açısından birinci sırada yer alır. Japon vatandaşları, 180 ülkeye pasaport ile giriş yapma hakkına sahiptir.

Japon pasaportu ile vizesiz gidilecek ülkeler, sadece turistik seyahatler için vize muafiyeti uygular. Japon vatandaşları, evlilik, ticari, çalışma ve eğitim gibi amaçlarla gideceği ülkelerin konsolosluklarına müracaat ederek vize başvurusunda bulunmalıdır.   

Ukrayna Pasaportu Kaç Ülkeye Vizesiz?

Türkiye’den vize isteyen ülkeler arasında yer almayan Ukrayna, Türkiye’ye vizesiz girebilecek ülkelerden biridir. Ukrayna vatandaşları 90 günlük turistik seyahatleri için vizeden muaf tutulmuştur. Ukrayna vatandaşlarının vizesiz seyahat edebileceği farklı ülkeler de vardır.

Ukrayna pasaportu kaç ülkeye vizesiz: Ukrayna pasaportu ile 81 ülkeye vizesiz seyahat edilebilir. Ukrayna vatandaşları, kısa süreli turistik seyahatleri için vizeden muaftır. Uzun süreli seyahatler, çalışma, eğitim, evlilik gibi amaçlarla yurt dışına gidecek Ukrayna vatandaşları, ülkelerin konsolosluklarına müracaat ederek vize almalıdır.

Meksika Vizesi için tıklayınız; https://www.eraytur.com/meksika-vize/

Sadece Kimlikle Hangi Ülkelere Gidilir?

KKTC ve Gürcistan’a sadece kimlikle gidebilirsiniz.

Bulgaristan’a Kimlikle Girilir Mi?

Bulgaristan’a girmek için pasaport sahibi olmanız gerekir.

Ukrayna’da Kimlikle Kaç Gün Kalabilirim?

Ukrayna’da 90 gün vizesiz kalabilirsiniz.       Give a Comment

    Acil Vize